חנות דגים במודיעין רעות ובחירת דגים

דייג אוהב דגים? אולי, כנראה שכן אם הוא ישראלי. הישראלים מטורפים על דגים ,ובסעודות שישי רבות, כמו גם אירועים מיוחדים או סתם ימי חול, הדג הוא כוכב מרכזי על השולחן. אבל איך בוחרים דג כמו שצריך? בכתבה הבאה נציג כמה דברים שכדאי לדעת על חנות דגים במודיעין רעות ובחירת דגים.

הכל מתחיל בחנות איכותית

מה הקשר בין חנות דגים במודיעין רעות ובחירת דגים? בשביל לבחור דג כמו שצריך יש קודם כל לבחור חנות דגים טובה ואמינה שאתם סומכים עליה. קצת כמו ירקניה, חנות תבלינים או קצביה, גם דגים הם מוצרי מזון רגישים שהאיכות משחקת בהם תפקיד חשוב. לא כל חנות שקוראת לעצמה חנות דגים בהכרח גם יודעת לטפל כראוי בסחורה שלה.

לכן כדאי להשקיע בסיור שווקים קצר עד שתמצאו את המקום שמתאים לכם. חנות דגים טובה נבחנת בשני פרמטרים עיקריים: טריות וניקיון. מדובר בשני ערכים כמעט מובנים מאליהם כשמדברים על עסקי מזון, אך יש להם חשיבות יתרה כשמדובר במזון רגיש כמו דגים, אשר עשוי להתקלקל או לאבד טעם בקלות. אגב, כאשר מדברים על ניקיון חשוב להבהיר שמדובר גם על ניקיון החנות וסביבתה, אך גם על ניקיון הדגים עצמם (נרחיב על כך עוד בהמשך).

כשהנושא הוא חנות דגים במודיעין רעות ובחירת דגים כדאי לזכור שחנות טובה היא לא בהכרח חנות זולה. להפך, לעיתים מחירים זולים מדי מהסטנדרט הנהוג בשוק מאותתים על סחורה מאיכות ירודה שלא כדאי לבחור בה. לכן לפעמים דווקא עדיף לשלם מעט יותר יקר ולא להיפגע מהזול.

עוד פקטור חשוב לחנות דגים מוצלחת הוא קשר אישי עם עובדי החנות. עובדים שמכירים את הלקוחות ואת טעמם האישי יידעו לכוון אותם לעבר הדג המתאים עבורם ולתת להם המלצות רלוונטיות, כמו גם טיפים שימושים ואזהרות בעת הצורך. לכן לקשר האישי (המגובה בידע מקצועי) אין תחליף כאשר עוסקים בדגים.

המדריך השלם לבחירת דגים

מרגע שמצאנו את החנות האידיאלית לקניית דגים, אפשר לצלול אל המיקרו ולהבין איך בעצם כדאי לבחור דגים. מדובר בתהליך שאינו בהכרח טריוויאלי ויש לעשותו בקפדנות, מכיוון שהוא נושא בהשלכות ישירות על איכות ארוחת הערב שלכם. כפי שנוהגים לומר, יותר מתיבול מתאים או יד טובה במטבח, העניין החשוב ביותר בהכנת דג הוא הבחירה שלו.

שוק הדגים הוא כמובן שוק ענק, ולכן הבחירה מתחלקת ללא מעט קטגוריות כאשר מעמיקים בה. למשל: דגים קפואים או טריים, דגי ים או דגי בריכה, וכיוצא בזה. הבחירה בין הקטגוריות היא לפי הטעם האישי, העדפות תקציביות וכדומה, אך בתור הקטגוריה עצמה יש כמה כללים שכדאי לעקוב אחריהם.

כך למשל, אם קונים דג קפוא חשוב לשים לב טוב לאריזה שלו. אריזה אידיאלית תהיה אריזת וואקום שאין עליה סימני קרח. כמובן שחשוב לקנות אך ורק דג באריזה שלמה, ולא דג שאריזתו נקרעה או נפתחה בטעות. עניין נוסף שכדאי להקפיד עליו הוא תאריך האריזה (ולאו דווקא תאריך התפוגה של הדג) – מרגע האריזה נפתח טווח של חודשיים בהם הדג טוב לאכילה. במידה ואפשר, יש לקנות דג קפוא מתוצרת הארץ, שעבר פחות טלטלות בדרך אל המקפיא בחנות.

גם כאשר רוכשים דג טרי יש לשים לב לכל מיני אינדיקטורים המאותתים על איכות הדג ועל טריותו האמיתית. היבט חשוב למשל הוא הברק של הדג הבא לידי ביטוי בעיניו ובעורו (דג טרי הוא דג מבריק). גם בשר הדג משמש אינדיקציה לטריות – אם לוחצים על הבשר ונותר שקע בנקודת הלחיצה אזי הדג לא טרי מספיק. כמו כן חשוב לבחון את ריח הדג – אם לדג יש ריח מוזר שאינו של ים או של בריכה, סימן שהוא נמצא זמן ממושך מדי מחוץ למים.

עדיף דג שמן אחד ביד משני דגים רזים

ככלל, עדיף לרכוש דג אחד שמן על פני כמה דגים רזים יותר. זאת מהסיבה שפילוט וניקיון של דג אחד גדול הן משימות יותר קלות לביצוע מאשר התעסקות עם כמה דגים קטנים, ומכאן הסיכוי לתקלה כלשהי פוחת. כמובן שאת בחירת הדגים יש לעשות בהתאם לתכנון העתידי שלכם, כלומר כמה סועדים אתם מתכוונים להאכיל בדג.

כפי שציינו, הניקיון הוא מרכיב חשוב בחנויות דגים. כאשר קונים דג יש לבקש מהמוכר שינקה לכם את הדג ויפלט לכם אותו עוד בחנות. מדובר במלאכה הדורשת מיומנות מסוימת ולא כל אחד יודע לבצע אותה בהצלחה, על כן מוטב להותיר אותה לאיש המקצוע בחנות (מעטים הדברים שיכולים להרוס ארוחה כמו עצם של דג באמצע הביס). את החלקים המפולטים אפשר לקחת עם הדג ולנצלם להכנת ציר דגים.

נסו להימנע מרכישת דג מעובד. השם אמנם קורץ וגם המחיר, אך למעשה מדובר במוצר הרבה פחות משתלם מ"סתם" דג שאינו מעובד. דג מעובד הוא דג שעבר כל מיני תהליכים (למשל הזרקה של מים על מנת להוזיל את מחיר הדג) וכתוצאה מכך המוצר המתקבל הוא כבר ממש לא מאה אחוז דג.

דרוש ניסיון

עבודה עם דגים היא לא דבר שלומדים ביום אחד. גם בחירת דגים "על הקשקש" היא טכניקה שצריך לפתח בעזרת ניסיון. לכן במידה ועשיתם עסקה לא מוצלחת אל תאשימו את עצמכם אלא נסו להבין מה הפיל את הבחירה ואיך אפשר להימנע מכך ברכישה הבאה.

אם הדבר מתאפשר, כדאי ללכת לחנות דגים עם "מורה פרטי" שיסביר לכם וידריך אותכם באופן פרונטלי איך נכון לבחור דגים. על אף שיש טיפים תיאורטיים חשובים בנושא, מדובר בעניין שאי אפשר ללמוד "בהתכתבות". בחירת דגים טובה היא חוויה לכל החושים (או לפחות לרובם) ולכן ההתנסות עצמה היא עניין חשוב. כמה שהעניין קלישאתי, תרגול והתמדה הם המפתח לבחירת דגים טובה.

כמובן שגם הבנה מלאה של הטעם האישי שלכם היא דבר שלוקח זמן. יש היצע עצום של דגי מאכל בחנויות הדגים, בשווקים ובמסעדות, וחבל להתקבע על זן אחד ספציפי לפני שמנסים כמה שיותר. כמו תחומים אחרים בחיים, גיוון הוא מרכיב חשוב, ולכן הקדישו כמה ניסיונות למענה על השאלה איזה טיפוס אתם – הרינג, בקלה, סלמון, סרדינים, בורי, מתיאס או דגים אחרים מהרשימה הארוכה והמכובדת מאוד של דגים למאכל.

החנות שהפכה בחירת דגים לאמנות

מזפזופ קצר בין תוכניות בישול תוכלו להבין ששפים וחובבי בישול רבים לוקחים את הדגים שלהם מאוד ברצינות. מדובר אכן בנושא חשוב בזירה הקולינרית ולכן יש לתת לו את המקום הראוי, ולמצוא חנות דגים טובה שמכבדת את עצמה.

SINAI בוטיק דגים הוא כל מה שאפשר לצפות לו מחנות דגים איכותית. החנות הכשרה מציעה מגוון עצום של דגים מעולים (בריכה וים, קפואים וטריים וגם קטגוריה שלמה שמוקדשת לדליקטסים ומעושנים) כמו גם מוצרים נלווים איכותיים שיקפיצו לכם את הרמה במטבח, כגון שמנים, יינות וחומרי גלם מהמטבח של יפן.

כשערכים כגון אסתטיקה, הובלה בקירור והקפדה על אריזה וחיתוך איכותיים מנחים את SINAI, אין ספק שמדובר במקום המתאים ביותר לקנות דגים ולהתוודע לטעמים המרתקים ששוכנים מתחת למים.

 

הצטרפו למועדון לקוחות של סיני דגים

קבלו עכשיו 5% הנחה על ההזמנה הראשונה

לחצו כדי לדבר איתנו
1
צריכים עזרה?
סיני בוטיק דגים - תמיד לשירותך
שלום 👋,
איך נוכל לעזור?